Шановні користувачі!

До Вашої уваги портфоліо

Короткевич Валентини Миколаївни

завідувача бібліотеки, провідного бібліотекаря Славутицького ліцею Київської області

переможця І (міського), лауреата ІІ (обласного) етапів

Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»

у номінації: «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей»

Характеристика діяльності завідувача бібліотеки Славутицького ліцею Славутицької міської ради Київської області Короткевич Валентини Миколаївни

Переглянути

Короткевич В. М. має повну вищу бібліотечну освіту за спеціальністю «бібліотекар-бібліограф» і працює в Славутицькому ліцеї з 2009 року.

Короткевич В. М. має кваліфікаційну категорію «провідний бібліотекар».

За час роботи у навчальному закладі Валентина Миколаївна спрямовувала свою роботу на впровадження комп’ютерних технологій та інноваційних методів обслуговування користувачів бібліотеки, вдосконалення бібліотечного сервісу, використання електронних ресурсів у бібліотечній роботі.

Завідувач бібліотеки ліцею Короткевич В. М. постійно надає повну й своєчасну інформацію про бібліотечні ресурси ліцею за обраною темою, використовуючи традиційні (книжкові виставки, тематичні полиці, паперові рекомендовані списки та ін.) та інноваційні (створення електронних папок рекомендованих списків, висвітлення надходжень на сайті бібліотеки) бібліотечно-бібліографічні форми роботи.

На виконання запитів користувачів проводить ретельну бібліографічну роботу з фаховими періодичними виданнями, новими надходженнями методичних та галузевих друкованих документів. Інформація систематизується та доноситься до відома користувача через укладання списків рекомендаційних джерел інформації на різних носіях.

Як досвідчений бібліотечний працівник передає досвід колегам, бере активну участь в роботі школи майстерності бібліотечного працівника, практичних семінарів. Так на базі бібліотеки ліцею у 2013/2014 н. р. було проведено майстер-клас школи майстерності бібліотечних працівників «Друкована продукція бібліотеки: вимоги, складові, правила оформлення».

Протягом останніх років В. М. Короткевич активно вела співпрацю з редакцією журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр». Результативність цієї співпраці – фахові статті, які були опубліковані на шпальтах видання.

Протягом жовтня-квітня 2014/2015 н. р. навчалася на дистанційних курсах підвищення фахової кваліфікації бібліотекарів закладів освіти інтегрованої програми за такими модулями: соціально-гуманітарний, професійний, фаховий зі спеціальності «Бібліотечна справа». 9 квітня 2015 р. успішно захистила проект з теми «Бібліотечно-бібліографічна робота з учнями ліцею». Остання атестація – 28 березня 2016 року.

Короткевич В. М. докладає багато зусиль для створення у бібліотеці ліцею атмосферу комфорту, високої культури спілкування.

Директор ліцею Т.О.Нечай

Творчий портрет

Переглянути
Творчий портрет Валентини Короткевич [Текст] / Я.Є.Іванова // Теледень-Славутич. - 2017. - №15 (961). - С.4.

Паспорт бібліотеки перегляд онлайн

Опис досвіду роботи з теми: «Читання – це школа життя: учити читати – учити жити» перегляд онлайн презентація перегляд онлайн

Участь у міських методичних об’єднаннях шкільних бібліотекарів

Переглянути
  • 2002 рік – «Самоосвіта – важливий аспект творчої діяльності бібліотекаря». Виступ на семінарі-практикумі бібліотекарів закладів освіти
  • 2008 рік – «Аналітичний огляд нормативно-правової бази освітянських бібліотек»; «Обліково-фінансові документи. Інструкція з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах. Практична робота». Виступ на занятті школи майстерності для бібліотекарів навчальних закладів
  • 2009 рік – «Технології використання MS Publisher, Power Point у бібліотечній діяльності». Виступ на занятті школи майстерності бібліотечного працівника
  • 2012 рік – «Облік бібліотечних фондів у шкільній бібліотеці». Виступ на занятті школи майстерності бібліотечного працівника
  • 2013 рік – «Друкована продукція бібліотеки: вимоги, складові, правила оформлення». Виступ на занятті майстер-класу школи майстерності бібліотечного працівника

Результативність участі у міських виставках передового педагогічного досвіду «Освіта Славутича»

Переглянути

Публікації матеріалів з досвіду роботи у фахових періодичних виданнях

Переглянути
  • Короткевич, В. Бібліотечно-інформаційне обслуговування та бібліографічні уроки [Текст] / В. Короткевич // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2016. – № 3.
  • Короткевич, В. З користю для себе і для читачів, або Якою має бути інформаційно-бібліографічна продукція шкільної бібліотеки [Текст] / Я. Іванова, В. Короткевич // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2014. – № 2. – С. 40-47.
  • Короткевич, В. Профільне навчання – шлях реалізації особистісно зорієнтованої стратегії освіти [Текст] : бібліографічний покажчик / В. Короткевич // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2013. – №2. – С. 42-44.
  • Короткевич, В. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у бібліотечній діяльності [Текст] / В. Короткевич // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2012. – № 8. – С. 43-47.
  • Короткевич, В. М. Облік бібліотечних фондів у шкільній бібліотеці [Текст] / В. М. Короткевич, Я. Є. Іванова // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2012. – № 4. – С. 13-19.
  • Короткевич, В. М. Міжнародні нормативно-правові акти у сфері діяльності освітянських бібліотек [Текст] / В. М. Короткевич // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2011. – № 9. – С. 16-22.
  • Короткевич, В. М. Нормативно-правове забезпечення діяльності бібліотек навчального закладу [Текст] / В. М. Короткевич, Л. А. Поперечна // Шкільна бібліотека плюс. – 2010. – № 3-4. – С. 2-36
  • Короткевич, В. Бібліотека Центру професійного розвитку на допомогу професійному самовизначенню старшокласників [Текст] / В. Короткевич // Шкільна бібліотека. Плюс. – 2005. – № 19-20. – С. 47-56.

Нагороди та відзнаки

Кількість переглядів