Головна » 2017 » Листопад » 15 » Міжнародний день відмови від куріння
14:43
Міжнародний день відмови від куріння

       Міжнародний день відмови від куріння відзначається щороку в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

     Поява цього свята здоров'я цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо даної проблеми не може не лякати. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. Більше того, практично кожні 10 хвилин вмирає курець. Експерти прогнозують, що буквально через 10 років цей показник смертності збільшиться до одного курця в 3 секунди.

     Цей день відзначають і в Україні. Це прекрасний привід задуматися над тим, що в цілому у нашій країні зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників. Тому Міжнародний день відмови від куріння обов'язково пов'язаний з проведенням заходів, які сприяють боротьбі з цією згубною звичкою.

 

Широке інформування суспільства про шкідливість тютюнопаління на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість багатьох курців.

    Завдяки хорошій обізнаності населення продоступні методи позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.

Багатьом курцям важко усвідомити всю тяжкість наслідків від вживання тютюну для свого здоров’я і здоров’я своїх дітей.

     Часто, це  результ відсутності переконливої інформації з цієї теми, а також наслідки інформаційної протидії з боку тютюнових компаній.

     Тому ВООЗ та інші міжнародні громадські та медичні організації, пропонують урядам країн, що приєднались до боротьби з табакокурінням, захищати суспільство реклами  тютюнових компаній.

    Прийняти податкові та цінові заходи по скороченню попиту на тютюнові вироби, впровадити законодавчий захист своїх співгромадян від впливу тютюнового диму.

    Крім того, потрібні впроваджувати заходи з регулювання маркування та упаковки тютюнових виробів, з метою попередження людей про небезпеку цієї шкідливої звички.

    Законодавчо обмежити чи заборонити стимулювання продажів і реклами, а також можливості спонсорства тютюнових компаній.

     Надавати кваліфіковану допомогу тим, хто вирішив позбутися від цієї шкідливої звички.

Поділіться з друзями новиною про цей день, можливо, Ви врятуєте комусь здоров'я.

Категорія: Актуально! | Переглядів: 94 | Додав: liceumbibl | Теги: Міжнародний день відмови від курінн | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]