Головна » 2017 » Травень » 15 » День вишиванки - 2017
14:43
День вишиванки - 2017

18 травня - День вишиванки

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що маже статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так скалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона настільки сильно увійшла до життя української людини, що в нашій країні влаштовуєтеся навіть спеціальне свято – день вишиванки.

Як правило, вишиванка – це біла сорочка, вишита чи то з льону, чи то з конопляного полотна. Проте в останні часи можна зустріти сорочки чорного, червоного, коричневого, сірого та інших кольорів. Від звичайних сорочок вишиванку відрізняє дивовижний візерунок. Він робиться не аби як. На те, яким повинен бути візерунок на вишиванці, впливає той факт для кого вона буде пошита чи кому вже належить.

Традиційно, вишиванка – одяг чоловічий, але зараз вже існують вишиванки для жінок. Історично так склалось, що візерунок відрізнявся у батька та сина, у нареченого та його друга, у одруженого парубка та холостяка. Експерти сходяться в думках, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. Про ці чотири елементи йдеться в багатьох національних піснях.

На даний момент вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу. Сорочка з візерунками слугує ознакою приналежності до свідомої спільноти. Якщо не приймати до уваги день вишиванки, то можна відмітити , що в такі державні свята як День Незалежності України, День Конституції чи День Прапору велика кількість людей збирається на центральних площах своїх сіл, містечок та міст.

Важливо відмітити, що вишиванки стають популярними не лише серед українського населення. Багато гостей крани купляють сорочки для себе та своїх дітей.

Попри те, що вишиванки дуже популярними, а свято сорочки святкується з 2006 року, не багато людей знають, якого числа день вишиванки в Україні 2017 року. Всесвітній день вишиванки відзначається в третій четвер травня.

Одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету запропонувала у 2006 році відсвяткувати Міжнародний день вишиванки. Студентку надихнув її знайомий, який завжди надягав сорочку. В 2006 році у вишиванки одяглися кілька студентів та викладачів університету, але з роками це свято переросло у національне. Наступного року свято вишиванки відзначалось лише у Чернівецькому національному університеті, однак вже за рік воно поширилось на всі навчальні заклади України.

У 2014 році був конкурс на найкраще фото сім’ї у вишиванках.

У 2015 році свято відзначалось 21-го травня. Також була започаткована акції «Подаруй вишиванку захиснику», в ході якої вишиванки були передані бійцям, які приймали участь в бойових діях на Сході України. Акція набула світових масштабів. У ній прийняли участь приблизно п’ятдесят країн з усього світу.

Дата проведення дня вишиванки в Україні у 2017 році – 18-го травня.  З року в рік свято набуває все більших масштабів, але дещо залишається незмінним – патріоти країни, які будуть одягнені у вишиванки та прогуляються своїми містами. Свято немає жодних політичних підґрунть. Головна мета – збереження та популяризація українських традицій та цінностей серед молоді країни.

Свято відносно нове, але свої традиції воно вже має. Не можна сказати, що традиції святкування дня вишиванки 2017 в Україні змінюються кожного року та будуть кардинального відрізнятися від, того що було в останні два-три роки. На центральній площі країни зберуться люди задля того, аби відзначити день вишиванки. Також буде проведено ряд акцій, таких як «Найкраща вишиванка» чи то «Найкраще фото у вишиванці». У вищих навчальних заходах будуть проведені семінари з приводу свята, лекторії про історії, українську символіку, а також про особливості вишиванок в кожному із регіонів України. Щороку в багатьох вищих начальний закладах країни організовуються акції до дня вишиванки, суть яких полягає у тому, аби в цей день студенти, викладачі та аспіранти ВУЗу приходили на заняття в національних вишитих сорочках.

джерело: 

http://sylnaukraina.com.ua/vidpochynok/data-provedennya-dnya-vishivanki-v-ukraїni-u-2017-roci.html

Категорія: Заходи | Переглядів: 228 | Додав: Валентина | Теги: День вишиванки - 2017 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]